Reprezentace ČABK

 

Statut reprezentanta ČABK


Kritéria pro výjezdy ČABK na ME a MS WUKF platné od 1.1. 2014

1) Každý zájemce o výjezd reprezentace ČABK na ME nebo MS je povinen mít platnou registraci u ČABK a tím i platnou známku na stávající kalendářní rok.

2) Musí se zúčastnit minimálně MČR ČABK v roce pořádání (před) ME a MS, ve výjimečném případu při neúčasti na tomto mistrovství (nemoc apod.) může udělit tzv. divokou kartu rada reprezentace s přihlédnutím k předešlým výsledkům na mezinárodní úrovni či výsledkům na ostatních domácích soutěžích koncipovaných dle pravidel WUKF/ČABK.

3) Výjezdy na ME a MS budou vždy kolektivní, to znamená doprava, ubytování a případný trénink pro reprezentanty. Doprovod se může po domluvě s trenérem reprezentace ČABK domluvit na eventuální společnou cestu a ubytování s reprezentanty, pochopitelně volby jejich cesty či bytování dále nespadá pod reprezentaci ČABK. Rada reprezentace ČABK se zavazuje hledat vždy nejoptimálnější a nejlevnější a cestu pro tyto výjezdy.

4) Individuální doprava a ubytování reprezentantů je možné pouze na ostatní mezinárodní soutěže dle kalendáře ČABK s tím, že reprezentanti budou mít povinnost se v určený čas dostavit k prezentaci na soutěž, společný trénink a samotnou soutěž.

5) Reprezentantům se doporučuje vlastnit jednotné oficiální reprezentační soupravy ČABK, pokud se reprezentant hodlá zúčastnit slavnostního nástupu (což se automaticky předpokládá), je povinen nastoupit pouze v oficiální reprezentační soupravě ČABK červeno černé barvy s nápisem a stáním znakem, nestačí pouze reprezentační triko či jiné úpravy jako krátké kalhoty apod. byť stejné barvy.

6) Pro reprezentační kouče, či pomocné kouče reprezentace, které určuje rada reprezentace, platí bez výjimky stejné oficiální oblečení jako pro reprezentanty.

7) Reprezentanti a koučové zúčastňující se všech mezinárodních soutěží včetně MS a ME jsou povinni řídit se etiketou karate a podřídit se případným technickým přesněním či změnám trenérem reprezentace resp. prezidentem ČABK a výhradám nebo upozorněním zvláště ve smyslu vystupování jednotlivých účastníkům výjezdu navenek komukoliv z rady reprezentace či prezidentovi ČABK. Při nerespektování tohoto dodatku bude reprezentant či pomocný kouč reprezentace ČR vyloučen z reprezentace ČABK.